Dowiedz się więcej o usłudze autoidentyfikacji towarów RFID

Wersja demo systemu Star 3000

Nasze Centrum Logistyczne wyposażone jest w niezawodny i wydajny system autoidentyfikacji towarów STAR amerykańskiej firmy Mojix Inc. Wykorzystuje on technologię RTLS (ang. Real Time Locating System) opartą na pasywnych etykietach RFID. Jest to rozwiązanie, które wykorzystuje fale radiowe do przesyłania danych do jednostki centralnej odczytywane z etykiet umieszczonych na paletach, pojedynczych kartonach czy produktach. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy towar będzie można bardzo szybko odnaleźć na półce. Zainstalowany system pozwoli również na dokładną weryfikację przyjmowanych i wydawanych towarów z magazynu. Pojedynczy system składa się z jednego lub kilku odbiorników STAR (jednostek centralnych), który zarządza antenami zasilającymi. Wszystkie anteny tworzą gwiezdną typologię sieciową i dostarczają energię do każdego pasywnego tagu znajdującego się w ich obszarze nasłuchu. Jednocześnie wysokiej czułości odbiornik STAR odczytuje sygnały nadane przez etykiety (inaczej tagi) z powierzchni do 25 tys. metrów kwadratowych.
System stworzony przez firmę Mojix Inc. umożliwia automatyczną identyfikację oraz śledzenie zmian w czasie rzeczywistym lokalizacji obiektów, do których zamocowane są tagi.
Lokalizacja poszczególnego obiektu jest określana za pomocą sygnału wysyłanego przez tag do jednostki centralnej. Technologia posiada ogromny potencjał i jest pierwszym systemem RFID, który pozwala na osiągnięcie tak dużego poziomu precyzji i skalowalności w zarządzaniu łańcuchem dostaw. Automatyczna identyfikacja towarów w połączeniu z systemem WMS (Warehouse Management System) zapewni szybkie i sprawne zarządzenia magazynem.

System STAR posiada:
– duży zasięg identyfikacji towaru,
– wysoki stopień dokładności,
– wysoki stopień redukcji błędów.
Jesteśmy pierwsza firmą w Polsce, która wdrożyła takie rozwiązanie w magazynie. Dzięki temu możemy zaoferować naszym Klientom technologię i rozwiązania konkurencyjne nie tylko na rynku polskim, ale także światowym.

Szybkość:

system czyta automatycznie
do 700 etykiet na sekundę

Precyzja rejestracji towarów:

system podaje pełną informację o wszystkich
towarach w czasie rzeczywistym

Automatyzacja:

system odczytuje etykiety automatycznie
w czasie rzeczywistym oraz śledzi ich ruch w magazynie

Bezbłędność:

system śledzi towary automatycznie