O inwestycji

Centrum logistyczno-magazynowe powstało w miejscowości Kokotów, pod Krakowem, na terenie Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej. Doskonała lokalizacja magazynu – w sąsiedztwie autostrady A4 oraz wschodniej części obwodnicy Krakowa – zapewnia szybkie i wygodne połączenie m.in. ze wszystkimi miastami południowej Polski czy międzynarodowym lotniskiem w Balicach. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Przewidziano w nim około 17,2 tys. miejsc paletowych, 19 doków przeładunkowych z bramami o wymiarach 3m x 3m, 3 bramy umożliwiające wjazd na halę z poziomu terenu, system automatycznego oddymiania, przeciwpożarowe hydranty i system tryskaczowy oraz 24-godzinny monitoring. Obiekt wentylowany jest wentylatorami dachowymi i ogrzewany promiennikami gazowymi. Zastosowano w nim szereg nowoczesnych rozwiązań. W bramach wjazdowych i dokach przeładunkowych umieszczono rampy samopoziomujące. Całe centrum oparte jest na innowacyjnym systemie do automatycznej identyfikacji towarów z wykorzystaniem systemu STAR amerykańskiej firmy Mojix Inc.

CENTRUM LOGISTYCZNO-MAGAZYNOWE W LICZBACH:

  • 13,2 tys. m² – powierzchnia użytkowa obiektu
  • 12,5 tys. m² – powierzchnia użytkowa magazynu
  • ok. 17 200 – ilość miejsc paletowych
  • 10 m – wysokość składowania
  • 12 x 24 m – siatka słupów
  • 7 t/m² – nośność posadzki
  • ok. 700 m² – całkowita powierzchnia biurowo-socjalna

 

 

 

Mapa inwestycji

Mapa Kokotów Gotowa

Centrum Logistyczne
7R Logistic Kraków Kokotów
Kokotów 777, 32-002 Kokotów
Współrzędne:
50°01’39.5″N 20°05’23.6″E

 


 

Plany rozwoju strefy

DSF_7700

Park Logistyczny 7R Kraków Kokotów – Brzegi ma potencjał, aby stać się największym hubem logistycznym w Małopolsce poprzez wybudowanie ośmiu budynków w zaledwie cztery lata. Docelowo będzie oferował najemcom  ponad 180 tys.mkw. nowoczesnej powierzchni logistyczno-magazynowej. Pierwszy magazyn o powierzchni 13,2 tys.mkw., wyposażony w innowacyjną technologię identyfikacji towarów STAR, został oddany do użytkowania w grudniu 2015r. Projekt był współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Dziś na terenie Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej stoją już cztery budynki o łącznej powierzchni blisko 54 tys. mkw. Trzy z wybudowanych obiektów to magazyny typu multi – tenant, czyli przeznaczone dla wielu najemców pod jednym dachem, a jeden z budynków jest realizowany  w formule „build to suit” na zamówienie firmy Teekanne, jednego z największych producentów herbaty na  świecie. W czerwcu 7R świętował półmetek inwestycji.  Zainteresowanie obiektami rośnie, stąd w planach są kolejne inwestycje. Właśnie rozpoczęła się budowa piątego obiektu, który będzie oferował 27 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej na wynajem. Zakończenie prac budowlanych i oddanie tego obiektu do użytkowania będzie  dokonywać się etapowo w III i IV kwartale tego roku. Jednocześnie trwają prace projektowe i przygotowawcze nad kolejnymi dwoma budynkami, których budowy również mogą ruszyć jeszcze w tym roku. Nasze plany przewidują, że prace nad wszystkimi obiektami zakończą się w 2019 r.