W podkrakowskim Kokotowie – Brzegach 7r ma plan wybudowania największego parku logistycznego w Małopolsce, z co najmniej ośmioma centrami logistycznymi, o łącznej  powierzchni ponad 180 tys. mkw.   Jeszcze rok temu  stało  tu jedynie Centrum Logistyczne Kraków Kokotów – Brzegi I – pierwszy z magazynów wybudowanych w Wielickiej Strefie  Aktywności Gospodarczej przez 7R.  Dzisiaj,  na terenie wielickiej strefy stoją już cztery budynki o łącznej powierzchni prawie 53,6 tys. mkw. Trzy z wybudowanych obiektów o powierzchniach odpowiednio 13, 14 i 20,7 tys. metrów kwadratowych to magazyny typu multi – tenant,  jeden z budynków jest realizowany  w formule „build to suit” na zamówienie firmy Teekanne, jednego z największych producentów herbaty na  świecie.

Doskonałe położenie Parku Logistycznego Kraków Kokotów – Brzegi w pobliżu autostrady A4 ułatwia prowadzenie dystrybucji produktów na cały kraj, a także do państw ościennych. To strategiczna lokalizacja w szczególności dla firm kooperujących z naszymi sąsiadami w Czechach, na Słowacji, czy dalej na południe Europy. Duże znaczenie ma też bliskość wschodniej obwodnicy Krakowa, dzięki której można szybko dotrzeć do miasta. To wszystko sprawia, że magazyny cieszą się bardzo dużą popularnością zarówno wśród operatorów logistycznych, kurierów, przedstawicieli branży FMCG, jak również lokalnych przedsiębiorców, którzy wraz z rozwojem swoich przedsiębiorstw potrzebują nowoczesnej i atrakcyjnej powierzchni magazynowej. Swoją działalność prowadzą tu m.in. JAS – FBG, Grupa Kapitałowa Specjał, Universal Express Distribution , Pekaes, PGD czy Praktic.

Zainteresowanie obiektami rośnie, stąd kolejne inwestycje. Właśnie rozpoczęła się budowa piątego obiektu, który będzie oferował 27 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej na wynajem. Zakończenie prac budowlanych i oddanie tego obiektu do użytkowania będzie  dokonywać się etapowo w III i IV kwartale tego roku. Jednocześnie trwają prace projektowe i przygotowawcze nad kolejnymi dwoma budynkami, których budowy również mogą ruszyć jeszcze w tym roku. W czerwcu świętowaliśmy półmetek inwestycji kończąc tym samym  I etap budowy parku. Nasze plany przewidują, że prace nad wszystkimi obiektami zakończą się w 2019 r.